LaVineria

Lavineria ...

Tak powstawało nasze La Vineria ristorante

 

Od najdawniejszych czasów wino było trunkiem niepozwalającym pozostać obojętnym wobec swego smaku i zapachu oraz wobec swej ożywczej, nieraz i zgubnej dla człowieka, mocy. Gościło na stołach władców i w utworach znamienitych poetów, poruszało filozofów. Dla Galileusza o światło słońca uwięzione w wodzie, dla Plutarcha – najpotężniejszy spośród napojów, najsmaczniejszy spośród lekarstw i najlepsza z potraw.

Współcześnie również istnieje wielu smakoszy wina. Właśnie z pasji do wina i z potrzeby dzielenia się nią w 2010 roku powstała La Vineria skupiająca w swym wnętrzu bogactwa winnic z wielu stron świata.

Z upływem czasu właściciele sklepu, wychodząc naprzeciw wymagania klientów poszerzyli sklep o kawiarnię, w której można było skosztować kieliszek dobrego wina, a także wypić filiżankę aromatyzowanej włoskiej kawy.

Nie od dziś jednak wiadomo, że stół i wino sprzyjają przyjemnej zabawie (Owidiusz) – zwłaszcza suto zastawiony stół. Aby klienci mogli raczyć się nie tylko winem i kawą w 2013 roku z małej, klimatycznej kawiarenki La Vineria przekształciła się w restaurację/bistro o równie klimatycznym, niepowtarzalnym charakterze. Talent i zamiłowanie do gotowania szefa kuchni sprawiają, że potrawy cieszą oko swą finezyjnością, a smakiem trafiają w gusta nawet najbardziej wymagających klientów. Niepowtarzalny smak potraw połączony z wykwintnością wina, przyprawiają słodyczą deseru to prawdziwa uczta dla podniebienia.

Wraz ze swym rozwojem La Vineria stałą się synonimem nietuzinkowych, wyrafinowanych smaków i aromatów.

    Kelnerka
    kelner