• img01

Zbliżające się imprezy

W chwili obecnej kalendarz w przygotowaniu. Brak imprez.

Krzysztof Kiljański na żywo (26 11 2017)

KRZYSZTOF KILJAŃSKI
26 listopada 2017, godz. 19:00
La Vineria Ristorante, Panewnicka 88, Katowice

Bilety w cenie: 70 zł
[dostępne do wyczerpania]
Bilety dostępne w lokalu

Krzysztof Kiljański urodził się 5 listopada 1967 roku. Rozpoczął swoją karierę w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych, ale prawdziwe sukcesy zaczął odnosić stosunkowo niedawno, w projektach o charakterze jazzowym. Współpraca z wieloma wybitnymi polskimi jazzmanami oraz duże doświadczenie zaowocowały laurami, zdobytymi między innymi na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2001), Old Jazz Meeting "Złota Tarka" w Iławie (2002) oraz udziałem w wielu koncertach i festiwalach w kraju i w Europie. Od 2002 roku Krzysztof Kiljański wraz z multiinstrumentalistą, kompozytorem i aranżerem Witoldem Cisło pracował nad wspólnym projektem, który w 2003 roku uwieńczyło wydanie płyty demo z autorskim materiałem.

Niezwykły głos Krzysztofa Kiljańskiego, jego piękna i głęboka barwa oczarowały Kayah, która doceniając jego talent zaproponowała wydanie płyty przez własną wytwórnię Kayax Production. Premiera płyty "In The Room", zawierającej mieszankę nastrojowego popu, ballady, jazzu i bluesa, odbyła się na początku 2005 roku. Album spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem - ponad dwa miesiące utrzymywał się na pierwszym miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży OLIS, a po 8 tygodniach na rynku osiągnął status Złotej Płyty. Singel "Prócz Ciebie, nic", w którym gościnnie zaśpiewała Kayah, znalazł się w czołówce wielu radiowych lista przebojów.

Kiljański współpracował też z innymi artystami. W 2011 roku brał udział w trasie koncertowej "Projekt Grechuta" zespołu Plateau, a w 2012 nagrał z Haliną Mlynkovą piosenkę do filmu "Podejrzani".

Krzysztof Kiljański na żywo w La Vineria, Katowice

archiwum imprez